Botoks

Z uwagi na zapotrzebowanie klientek i rynku powstała koncepcja stworzenia odrębnej linii – KOSMETOLOGII i medycyny ESTETYCZNEJ. Pomysł był zainspirowany zwiększającym się popytem na zabiegi radykalnie zmieniające naszą powierzchowność. Obecnie w naszej ofercie, znaleźć można zabiegi trwale upiększające takie jak:
Makijaż Permanentny, Mezoterapia Igłowa, Wypełnianie Zmarszczek (Kwas hialuronowy), Toksyna Botulinowa (Botoks) _ natuchmisatowa likwidacja zmarszczek oraz leczenie nadpotlkiwości.
W CHWILI OBECNEJ OGROMNE PROMOCJE NA W/W ZABIEGI – zapraszam na bezpłatną konsultację.
Wprowadzamy kosmetologiczne innowacje, nowe technologie , których zastosowanie i rezultaty są poparte badaniami naukowymi. Stawiamy, przede wszystkim, na wiedzę i znajomość ludzkiego ciała, jego reakcji i potrzeby, aby w odpowiedzi na to móc stworzyć jedyną w swoim rodzaju ofertę zabiegów.

Pracujemy na nowoczesnym i sprawdzonym sprzęcie oraz najlepszych produktach, które dają pewność i bezpieczeństwo, bo celem najwyższym jest zadowolenie naszych Klientów.
 

Koniec ze zmarszczkami

Co zmienia się na twarzy po zabiegu?
Rozlużnienie mięśni daje efekt pogodniejszej twarzy. Zanikają lub spłycają się istniejące zmarszczki mimiczne.
Zabieg z użyciem toxyny botulinowej ma również działanie profilaktyczne, ponieważ oduczmy się używać mięśni "marszczących".
Działanie przeciwzmarszczkowe trwa około 6 miesięcy.
Po tym czasie można terapię powtórzyć.
Zabieg nie jest bolesny (można stosować znieczulenie).

Pierwszym skojarzeniem, które nasuwa się większości osób słyszących słowo botox są oczywiście zmarszczki, a właściwie ich wygładzanie. Wstrzyknięta toksyna botulinowa osłabia przewodzenie impulsu nerwowego do mięśni na skutek czego mięśnie mimiczne nie kurczą się a skóra przestaje się marszczyć. Dzięki temu istniejące zmarszczki wygładzają się. Najlepsze wyniki obserwujemy w obrębie górnej 1/3 części twarzy. Dlatego botox jest najbardziej skuteczny w niwelowaniu zmarszczek na czole, bruzd międzybrwiowych, zmarszczek w okolicach kąta oczu oraz dolnych powiek. Słabsze są natomiast efekty korekcji okolic policzków, ust i szyi. W przypadku głębokich bruzd dobrze jest także uzupełnić zabieg o wypełnienie kwasem hialuronowym.
Działanie botoxu nie jest jednak natychmiastowe. Pierwsze zmiany są zauważalne po 2-3 dniach od wykonania zabiegu. Pełny efekt jest natomiast widoczny po około 7-14 dniach i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy (w zależności wielkości dawki, miejsca podania i indywidualnych predyspozycji pacjenta). Zablokowane połączenia nerwowe są w tym czasie stopniowo odtwarzane, przez co działanie botoxu słabnie powoli - tym samym nie dochodzi do nagłych zmian skórnych. Jeśli jednak chcemy zachować gładką twarz, musimy powtórzyć zabieg (po 2-3 zabiegach okres między kolejnymi zastrzykami wydłuża się).
Zastosowanie oczyszczonej toksyny botulinowej w estetyce jest dziś bardzo bezpiecznie - botox blokuje tylko te mięśnie, do których został wstrzyknięty. Oczywiście ze względu na białkowy charakter substancji u niektórych pacjentów mogą wystąpić objawy grypopodobne (stan podgorączkowy, bóle mięśni, zmęczenie)

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE KONSULTACJE

Wskazania do stosowania toxyny botulinowej typu A w medycynie estetycznej:
- zmarszczki okolicy oka (kurze łapki),
- zmarszczki pomiędzy brwiami,
- zmarszczki występujące na czole,
- inne zmarszczki twarzy i szyi.

Przeciwwskazania:
- choroby neurologiczne przebiegające z zajęciem mięśni,
- miastenia gravis,
- leczenie aminoglikozydami (antybiotyki jak gentamycyna, amikacyna),
- ciężkie choroby jak np. czynna choroba nowotworowa,
- ciężka alergia,
- okres ciąży i karmienia piersią ponieważ nie znamy wpływu leku na nienarodzone lub małe dzieci.

Działania niepożądane:
- zaczerwienienie okolicy podania leku,
- niewielka bolesność i zasinienie miejsca wkłucia,
- przejściowe bóle głowy,
- teoretycznie możliwe jest wystąpienie reakcji anafilaktycznej (uczuleniowej) łącznie ze wstrząsem anafilaktycznym (Możliwość taka istnieje po podaniu każdego leku).